دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/28 رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان مطرح کرد؛ تحرکات واگرایانه قومیتی, مطالبات تحریک آمیز تقسیماتی و پول های مشکوک؛ سه خط قرمز اصلی رقابت های انتخاباتی
رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان مطرح کرد؛ تحرکات واگرایانه قومیتی, مطالبات تحریک آمیز تقسیماتی و پول های مشکوک؛ سه خط قرمز اصلی رقابت های انتخاباتی
دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان, سه خط قرمز اصلی در رقابت های انتخاباتی را تحرکات و تهییجات واگرایانه قومیتی, مطالبات افراطی و تحریک آمیز تقسیماتی و نیز منابع مالی مجهول و پول های مشکوک دانست و اعلام کرد: ستاد انتخابات کشور در قبال عبور از این خطوط قرمز مماشات نخواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، در جریان پانزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی که به میزبانی استان اصفهان انجام شد, دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در حضور استاندار اصفهان, شماری از مدیران سیاسی استانداری و فرمانداران و بخشداران استان, ضمن تسلیت ایام محرم و سوگواری های حسینی, یکی از اهداف سفرهای استانی معاونت سیاسی را ارزیابی میزان توانمندی و آمادگی ستادهای استانی انتخابات دانست و از آمادگی قابل قبول ستاد انتخابات استان اصفهان تشکر کرد.

عرف با اشاره به برنامه ریزی دقیق برای برگزاری ده دوره آموزشی مجریان انتخابات, تاکید کرد: خروجی ویژه و اصلی این دوره های آموزشی باید این باشد که در پایان دوره ها, هیچ پرسش و ابهامی در هیچ یک از زمینه های اجرایی و برگزاری انتخابات برای مجریان انتخابات در مقام اجرای قانون انتخابات باقی نماند. وی افزود: فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در حوزه مدیریتی خود, وظیفه دارند انتخاباتی امن و سالم و باشکوه را مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات (ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری) به عنوان سند بالادستی انتخابات, و اصول بیطرفی, قانونمداری و امانتداری برگزار کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود, به ترسیم وضعیت و موقعیت ج.ا.ایران در عرصه های منطقه ای و جهان اسلام پرداخت و با اشاره به دشمنی ها و کینه توزی های دشمنان انقلاب و نظام در تمام دوران 40 ساله انقلاب اسلامی, ج.ا. ایران را یک قدرت منطقه ای تعیین کننده و تاثیرگذار توصیف کرد که حضور و مواضع و عملکردش موجب عزت و امید و افتخار جهان اسلام است. وی افزود: اکنون عظمت و عزت جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام به مرتبه ای کم سابقه رسیده است.

عرف تاکید کرد: با وجود چنین جایگاه عزتمندانه ای است که علی رغم تمامی اقدامات غیر قانونی و تحریم های ظالمانه علیه مردم و نظام, جمهوری اسلامی ایران توانست مقتدرانه و مبتنی بر استراتژی مقاومت فعال, عرصه های اقتصادی و سیاسی و امنیتی خود را به خوبی مدیریت کند و اعتقاد دارم از نقطه اوج فشارها و بحران ها گذشته ایم و چشم انداز موفقی فراروی ما قرار دارد.

رییس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این که یکی از مهم ترین مولفه های ارزیابی عملکرد فرمانداران, میزان تلاش و تکاپوی آن ها برای افزایش مشارکت است, اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات, باید در عین حفظ استقلال خود به عنوان نمایندگان عالی دولت و مجری انتخابات, نهایت تعامل را با سایر دستگاه های مرتبط با امر انتخابات داشته باشند و شرایط را برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فراهم نمایند.

معاون سیاسی وزیر کشور هم چنین سه خط قرمز اصلی در رقابت های انتخاباتی را تحرکات و تهییجات واگرایانه قومیتی, مطالبات افراطی و تحریک آمیز تقسیماتی و نیز منابع مالی مجهول و پول های مشکوک دانست و اعلام کرد: ستاد انتخابات کشور در قبال عبور از این خطوط قرمز مماشات نخواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تسلط و اشراف کامل مجریان انتخابات بر قوانین انتخابات, رصد دقیق و مستمر فضای انتخاباتی و جلوگیری از ورود پول های مشکوک و منابع مالی مجهول را از وظایف اصلی مجریان انتخابات دانست. وی اظهار داشت: سازوکار انتخابات در نظام به نحوی است که سرانجام این مردمند که انتخاب می کنند و نقش اصلی و تعیین کننده را در انتخابات ایفا می کنند.

عرف در بخش پایانی سخنان خود, دفاع از برنامه ها و سیاست های دولت مستقر را وظیفه ای بدیهی و منطقی برای فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت دانست و تاکید کرد: بدیهی است که مسوولان و مدیران دولت باید از دولت مستقر, مشروع و قانونی که با رای مردم انتخاب شده است, دفاع کنند و نهایت توان خود را برای اجرای برنامه ها و سیاست های این دولت به کار بندند.

تعداد بازدید: 31
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal