دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/28 گفت و گو و هم افزایی راهکارهایی برای حل مشکلات استان اصفهان
گفت و گو و هم افزایی راهکارهایی برای حل مشکلات استان اصفهان
استاندار اصفهان اظهار داشت: گفت و گوهای سازنده راهکاری اساسی برای برون رفت از مشکلات است و ارایه راهکارها با خرد جمعی به خوبی جواب می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در شورای توسعه پایدار استان اصفهان با تاکید بر اجرای کارها با محوریت مشورت و اخذ نظرات کارشناسی و تخصصی گفت: از لحاظ اقتصادی در شرایطی خاص قرار داریم، اما برنامه ریزی لازم برای پیشبرد اهداف انجام شده است.

وی اضافه کرد: گفت و گوهای سازنده راهکاری اساسی برای برون رفت از مشکلات است و ارایه راهکارها با خرد جمعی به خوبی جواب می‌دهد.

وی با تاکید بر هم افزایی دستگاه‌ها و نهادها در استان برای سرعت عمل در کارها، ادامه داد: مشکلات استان در بخش‌های مختلف شناسایی شده و باید با کار کارشناسی برای حل آنها تلاش کرد.

دکترسید حسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان عنوان کرد: هر اندازه بتوان خلاقانه تفکر و انتقاد کرد می‌توان به اصلاح امور امیدوار بود.

وی در این جلسه بر نقش بنیادین نهادهای دانشگاهی در پیشرفت توسعه تاکید و خاطرنشان کرد: پژوهش‌های راهبردی و عملی از نیازهای ضروری این استان به شمار می‌رود، به همین دلیل باید محققان و متفکران را بیشتر در این عرصه وارد و از نظرات ارزشمند این قشر به سود منطقه استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: از سوی دیگر دستیابی به توسعه پایدار یک دیدگاه جامع و کامل را می‌طلبد و نمی‌توان به این موضوع کلان و مهم، یک طرفه نگریست، بر همین مبنا اقدامات نیز باید همه جانبه گرایانه پیش رفته و از زوایایی گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی نیازسنجی را با اهمیت دانست و گفت: در طراحی و اجرای طرح‌ها، جوانب مختلف را باید سنجید که رفع نیاز سبب ایجاد مشکل در سایر بخش‌ها نشود، برای مثال توسعه گلخانه ای به تامین گاز نیاز دارد و باید دید منابع گازی و انرژی‌های مشابه برای گسترش این حوزه در دست هست یا خیر.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در این شورا گفت: اجرای به موقع طرح های عمرانی و زیربنایی در این منطقه حائز اهمیت است و بر همین مبنا برای آن برنامه ریزی کرده ایم.

حجت الله غلامی تصریح کرد: طرح های مربوط به آب، محورهای مواصلاتی، قطار سریع السیر و توسعه فرودگاه اصلی‌ترین پروژه ها در این منطقه به شمار می‌رود.

تعداد بازدید: 24
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal