دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/09/06 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان :  بسیج نماد اقتدار جامعه و استوانه ی امید و اعتماد مردم است
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان : بسیج نماد اقتدار جامعه و استوانه ی امید و اعتماد مردم است
حیدر قاسمی در صبحگاه مشترک بسیج ادارات استان اظهارداشت: بسیج به اندازه ای بزرگ است که فقط در ظرف انسانیت می گنجد و همواره نماد اقتدار جامعه و استوانه ی امید و اعتماد مردم خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدرقاسمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در صبحگاه مشترک بسیج ادارات استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان و فرماندهان واحدهای بسیج ادارات در مجموعه ی استانداری برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته ی بسیج اظهارداشت: عبارت بسیج در معنای لفظی شاید آمادگی، مهیا بودن و قصد و اراده و عزم تلقی می شود ولی در مفهوم بلند نه یک سازمان و موسسه بلکه یک فرهنگ و تفکر و بینش است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود: فرهنگ بسیج فرهنگی است که باور، ادب و آداب دارد و دارای ارزش ها، هنجارها، معیارها، شاخصه ها و مولفه هایی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیان بزرگان دین و بزرگان میهن همواره متبلور و اشاره شده است.
حیدر قاسمی با بیان اینکه شاخصه های فرهنگ بسیج همان شاخص های انسان تکامل یافته است، تصریح کرد: آرمان های انسانی و الهی از جمله شناخت و بصیرت، هوشمندی، فداکاری و گذشت، صبر و پرهیزکاری، انسان دوستی و حق طلبی، آزادگی و مسئولیتی پذیری، نظم و انضباط ؛ خودباوری و اعتماد به نفس، تلاش و همت، احسان و نیکوکاری و اشداءعلی الکفار و رحماءبینهم از شاخصه ها و مولفه های بسیج است و چنین شاخصه هایی است که بسیج را به شجره ی طیبه و لشکر مخلص خدا تبدیل می کند.
وی با بیان اینکه امروز به فرموده ی رهبر معظم انقلاب شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی و حذف شاخصه ها و مؤلفه های بسیج وجهه همت وتلاش دشمنان و بدخواهان و کینه توزان انقلاب اسلامی شده است، تصریح کرد: معمولا انقلاب ها از همان مسیری که پیروز شده اند ممکن است دچار آسیب و خدشه شوند و اصولی که باعث پایداری انقلاب ها می شود همان اصول ایجاد کننده انقلاب ها است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه انقلاب اسلامی براساس اصول وحدت، شناخت، آگاهی، تعهد، تلاش و فداکاری شکل گرفته است، افزود: برای تداوم و پایداری این نظام همین اصول باید وجهه همت ما قرار گیرد چرا که اصول شکل گیری انقلاب اسلامی کهنگی ندارد و غفلت پذیر نیست.
قاسمی با تاکید بر اینکه کارگزاران نظام باید در حفظ و پافشاری ارزش های این مؤلفه ها که قدرت نظام و اقتدار نظام تلقی می شود بیش از پیش همت گمارند، اظهارداشت: نارضایتی مردم به اعتماد و امید آنان آسیب می زند و سرمایه های اجتماعی را دچار لطمه می کند.
وی تاکید کرد: هیچ سرمایه ای جایگزین سرمایه های اجتماعی که امید و اعتماد است نخواهد بود و اکنون که در آستانه ی ورود به پنجمین دهه از انقلاب اسلامی هستیم باید بدانیم که اقتدار، پایداری، امنیت، آرامش و آسایش جامعه مرهون فرهنگ بسیج و مشارکت و اعتماد آحاد جامعه است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه آسیب ها یکجا و یک شبه به وجود نمی آیند افزود: این آسیب ها با تکرار به عادت تبدیل می شود و زمانی که به عادت تبدیل شد تداوم می یابد و این خطر بزرگی است و کارگزاران نباید صرفا به رفع تکلیف در انجام وظایف خود بپردازند.
حیدر قاسمی با تاکید بر اینکه نباید هیچ بوروکراسی اداری و بورکراسی های خودساخته اتفاق افتد، اظهارداشت: اگر امروز مفتخریم که در جنگ 8 ساله با دشمنی که همه ی دنیا با او همراهی می کردند پیروز شدیم و سرزمین و عزت خود را حفط کردیم به مدد همین شاخصه ها و مؤلفه ها و قدرت ایمان و خلوص و فداکاری و ولایتمداری فرزاندان این آب و خاک و بسیجیان و ارتشیان و توده های مختلف مردم این سرزمین بوده است.
وی با بیان اینکه بسیج این مظروف زیبا و بزرگ در هیچ ظرف و حزب، گروه و جناحی قرار نمی گیرد، افزود: بسیج به اندازه ای بزرگ است که فقط در ظرف انسانیت می گنجد و همواره نماد اقتدار جامعه و استوانه ی امید و اعتماد مردم خواهد بود.
تعداد بازدید: 344
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal