۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1397/08/26 سفر آقای وینگ چینگ شی بنیانگذار خیریه شی وینگ چینگ به اصفهان :
سفر آقای وینگ چینگ شی بنیانگذار خیریه شی وینگ چینگ به اصفهان : در روز چهار شنبه23 آبان ماه 1397آقای وینگ چینگ شی بنیانگذار خیریه شی وینگ چینگ طی یک سفر دو روزه به اصفهان به همراهی همسرشان و خانم ویوین تن، معاون نماینده کمیسر عالی پناهندگان در چین و خانم بیانکا یولام، مسئول ارشد جذب اعتبارات بخش خصوصی دفتر کمیساریا در چین و خانم استفانی رینویل، مدیر ارشد امور برنامه ریزی دفتر نمایندگی کمیساریا در جمهوری اسلامی ایران از نزدیک وبه صورت رو در رو با خدمات ارائه شده به مهاجرین و پناهندگان افغانستانی ساکن استان اصفهان آشنا شدند.

باسمه تعالی

 

سفر آقای وینگ چینگ شی بنیانگذار خیریه شی وینگ چینگ به اصفهان : 

 

در روز چهار شنبه23 آبان ماه 1397آقای وینگ چینگ شی بنیانگذار خیریه شی وینگ چینگ طی یک سفر دو روزه به اصفهان به همراهی همسرشان و خانم ویوین تن، معاون نماینده کمیسر عالی پناهندگان در چین و خانم بیانکا یولام، مسئول ارشد جذب اعتبارات بخش خصوصی دفتر کمیساریا در چین و خانم استفانی رینویل، مدیر ارشد امور برنامه ریزی دفتر نمایندگی کمیساریا در جمهوری اسلامی ایران از نزدیک وبه صورت رو در رو با خدمات ارائه شده به مهاجرین و پناهندگان افغانستانی ساکن استان اصفهان آشنا شدند.

وی در ابتدا از یک مرکز بهداشت در شهرستان خمینی شهر که با حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ساخته شده است بازدید و از نزدیک با روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پناهندگان آشنا شدند و با تعدادی از پناهندگان بهرمند از بیمه سلامت گفتگو نمودند .

سپس در جلسه ای با حضور مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان و جناب آقای ساسانی مشاور مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و تعدادی از پناهندگان به نمایندگی از طرف اقشار مختلف پناهندگان اعم از دانشجویان ، جامعه روحانیون شیعه و سنی، سازمان های مردم نهاد و فعالان فرهنگی و هنری در سالن جلسات اداره کل اتباع شرکت کردند.

در این جلسه در ابتدا نمایندگان اقشار مختلف پناهندگان به بیان دیدگاههای و مشکلات و کمبود های موجود پرداختند و ضمن تشکر از خدمات جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم ها وکمبود منابع مالی در این سال ها؛ وبا توجه به تعداد زیاد مهاجرین در استان اصفهان و به تبع آن انبوه مشکلات پناهندگان درخواست کمک ویاری هر چه بیشتر از مجامع بین المللی و موسسات خیریه در همه زمینه ها نمودند .

در ادامه آقای وینگ چینگ شی ابراز داشت من در ابتدا فکر می کردم که پناهندگان در ایران در کمپ ها زندگی می کنند و با حضورم در ایران خلاف آن را متوجه شدم و از این امر بسیار خوشحال شدم .دنیا هیچگاه کامل نبوده و نخواهد بود و کاری که ما میتوانیم بکنیم کاهش درد و رنج شما عزیزان هست ، وی این طور ادامه داد که همه ماها در زندگی باید دارای یک آرمان و هدف باشیم و برای رسیدن به آن از هیچ تلاش وکوششی دریغ نکنیم.

سپس آقای سلیمانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان نیز ضمن تشکر از سفر آقای وینگ چینگ شی و هیئت همراه ، بیان داشت هدف گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران ارتقاء سطح زندگی پناهندگان میباشد و از تمام ظرفیت خود برای کمک به پناهندگان و مهاجرین با توجه به وجود تحریم ها و محدودیت ها استفاده خواهد کرد و در ادامه به بیان بخشی از خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان اعم از مسایل معیشتی، اشتغال، تحصیل، بیمه و... و کمبودهای موجود پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این جلسات رو در رو منجر به آگاهی از وضعیت پناهندگان و مهاجرین شود و در گسترش حمایت سازمان های بین المللی و سازمان های خیریه ای موثر واقع شود و نتایج خوبی برای بهبود وضعیت معیشتی آنها داشته باشد.

آقای ساسانی نیز با اشاره ای به خدمات جمهوری اسلامی ایران در طول این سالیان به پناهندگان، اعلام کرد ابتدا نیازهای پناهندگان زیستی و ابتدایی بود ولی اکنون با حمایتی که نظام جمهوری اسلامی ایران از آنها داشته این نیازها پیشرفت کرده و به نیاز هایی همچون تحصیلات عالیه یا کیفیت اشتغال و... ارتقاء پیدا کرده است.وی ابراز امید واری کرد که روزی برسد که هیچ پناهنده ای در هیچ کجای دنیا وجود نداشته باشد و افغانستان نیز به جایگاه اصلی خود برسد .

در ادامه این سفر آقای وینگ چینگ شی و هیئت همراه از یک مرکز اشتغال که با سرمایه گذاری مشترک یکی از پناهندگان و شریک ایرانی ایجاد شده و کارگران آن نیز از پناهندگان و اتباع ایرانی هستند بازدید کردند .

درپایان این سفر دوروزه آقای وینگ چینگ شی ضمن تشکر و قدردانی از خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان ابراز داشت امیدوارم این پیام را به دنیا بدهیم که چه خدمات و کارهایی برای پناهندگان در ایران انجام می شود .

 

روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

استانداری اصفهان

152
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal