۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1397/03/31 روز جهانی پناهنده
روز جهانی پناهنده

باسمه تعالی

در روز چهارشنبه مورخ 97/3/30 بمناسبت روز جهانی پناهنده، مراسم گرامیداشتی در محل سالن اجتماعات شهید آوینی، اردوگاه فرهنگی تفریحی شهید بهشتی شهر ابرایشم، باحضور پرشور وگرم، جمع زیادی از خانواده های اتباع افغانستانی، توسط اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان در سازمان ملل، برگزار شد.

در این مراسم آقای سلیمانی، مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری اصفهان، سخنان خود را این گونه آغاز کرد، که اگر از ما سوال شود روز پناهنده روزی است که ما باید در آن خوشحالی کنیم یا غمگین باشیم ، در جواب آن قطعأ دچار تناقض می شویم. از طرفی به نظر می رسد روز پناهنده غم انگیز باشد؛ چون مردمانی از یک سرزمین دچار آوارگی و پناهندگی شده اند، که از قدیمی ترین آن ها می توان به ملت مظلوم فلسطین اشاره کرد، که 70 سال است این آواره گی و پناهندگی را تحمل می کنند و بعد، از کشور افغانستان می توان یاد کرد، که غریب به 40 سال است با این مسئله مواجه هستند .

در ادامه آقای سلیمانی افزود: از طرفی هم باید خوشحال باشیم، چون شما می توانید این غم پناهندگی را با استفاده از فرصت و ظرفیت های جامعه میزبان مانند : تحصیلات عالی که به حمد الله قشر جوان به خوبی از این فرصت استفاده کرده اند، به خوشحالی تبدیل کنید.

سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران در این راستا پیش می رود؛ که جامعه پناهنده در کنار شهروندان ایرانی از تمام ظرفیت های موجود درکشور در حوزه های آموزش عالی و حرفه آموزی در مشاغل و فنون مختلف و حوزه های مذهبی و فرهنگی و هنری و ورزشی ازجمله: موسیقی، صنایع دستی و... بتوانند بهره مند شوند  و چه بسا از آن درجهت رشد و بالندگی کشور خود در هنگام بازگشت به وطن استفاده کنند.

در ادامه وی افزود، همانطور که می دانید در دهه 60 ، مجاهدین افغانستانی توانستند با ابرقدرت شرق بجنگند و آن ها را از وطن خود بیرون کنند و اکنون شما جوانان هم باید ادامه روی راه آنان باشید و جلوی هجوم کشور های غربی و ناتو و همچنین گروههای تکفیری را علیه کشور خود بگیرید و آن ها را از وطن خود بیرون کنید، که بحمد الله به لطف وجود شما جوانان عزیز و همچنین ایجاد حکومت مرکزی مستقر در افغانستان، ظرفیت های زیادی برای این امر وجود دارد و نباید امنیت کشورخود را به دست بیگانگان بسپارید.

در پایان آقای سلیمانی ابراز امید واری کرد که همه ملت های آواره جهان از مسلمان و غیر مسلمان و بویژه ملت بزرگ افغانستان بزودی زمینه امنیت را در کشور خود فراهم کنند و به وطن خود بازگردند و در جهت رشد و آبادانی کشور خود مثمر ثمر واقع شوند و همچنین نقش موثری را در جامعه جهانی ایفا کنند .

در ادامه مراسم، برنامه های مفرحی همچون تئاتر، اجرای موسیقی زنده توسط دوتن از مهاجرین روشن دل و همچنین مسابقه طناب کشی و مسابقه دو و... توسط مهاجرین پناهنده اجرا شد و جوایزی به همه شرکت کنندگان اهدا شد و یک روز شاد و مفرح برای پناهندگان شرکت کننده در این مراسم رقم خورد.

 

روابط عمومی اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری اصفهان

 

72
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal