۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1397/03/13 برخورد قاطع با شخص کودک آزار دختر مهاجر افغانستانی
برخورد قاطع با شخص کودک آزار دختر مهاجر افغانستانی

بسمه تعالی

« با شخص کودک آزار دختر مهاجر افغانستانی با قاطعیت برخورد خواهد شد»

مدیرکل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری اصفهان گفت: پس از وصول گزارش مبنی بر کودک آزاری دختر 5 ساله افغانستانی، مراتب از سوی فرمانداری شهرستان، مقامات محترم قضایی، نیروی انتظامی و بهزیستی مورد پیگیری قرار گرفت وبا تلاش های کادر بیمارستان ضمن تکمیل روند درمانی،  وی در کمتر از 24 ساعت از بیمارستان ترخیص و تحویل خانواده گردیده است.

آقای سلیمانی افزود: در چارچوب وظایف ذاتی، حمایت روانی و اجتماعی از کودک و خانواده وی از ابتدای حادثه توسط بهزیستی و اورژانس اجتماعی صورت گرفته و کماکان این خدمات ارائه می شود. و معاضدت های قضایی لازم به این خانواده برای تکمیل پرونده و رسیدگی نهایی صورت خواهد گرفت و با توجه به تأکیدات دادستان محترم در چارچوب قوانین و مقررات و بدون هیچ گونه مسامحه وبا سرعت به این پرونده رسیدگی خواهد شد و تابعیت و ملیت متهم تأثیری در رسیدگی به پرونده ندارد.

ایشان مرجع تشخیص کودک آزاری و نوع آن را  در صلاحیت پزشکی قانونی و قاضی پرونده اعلام و تأکید کرد تا قبل از تکمیل تحقیقات توسط ضابطین قضایی هرگونه اظهار نظر در این خصوص فاقد اعتبار است و شاهد عینی تنها یک نفر را به عنوان کودک آزار مشاهده نموده و ادعای صورت گرفته در این زمینه صحت ندارد.

آقای سلیمانی ادامه داد: تحقیقات با حفظ حرمت خانواده و همچنین خدشه دار نشدن روند شناسایی متهم با جدیت در حال انجام می باشد.

آقای سلیمانی ضمن ابراز همدردی با خانواده این کودک بر پیگیری مقامات انتظامی و دستگاه قضایی در رسیدگی سریع و قاطع به این موضوع تأکید کرد.

آقای سلیمانی با اشاره به حضور بالغ بر 170 هزار نفر تبعه افغانستانی دارای مدرک قانونی اقامت در استان اصفهان، سیاست جمهوری اسلامی ایران را حفظ کرامت این مهاجران و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، قضایی و انتظامی به درخواست های آنان بدون توجه به مدرک اقامتی آنان اعلام کرد.

72
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal