۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1398/07/06 نشست آقای ایوو فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران با نمایندگان جامعه پناهنده در استان:
نشست آقای ایوو فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران با نمایندگان جامعه پناهنده در استان: آقای ایوو فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران در روز پنج شنبه 4 مهر ماه 1398 طی نشستی به میزبانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان، با برخی از نمایندگان جامعه پناهنده در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، علمی، ورزشی و... دیدار نمود.

باسمه تعالی

 

نشست آقای ایوو فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران با نمایندگان جامعه پناهنده در استان:

 

آقای ایوو فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران در روز پنج شنبه 4 مهر ماه 1398 طی نشستی به میزبانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان، با برخی از نمایندگان جامعه پناهنده در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، علمی، ورزشی و... دیدار نمود.

در ابتدای این نشست آقای سلیمانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان ضمن تشکر از حضور آقای فریسن و نمایندگان جامعه پناهنده، ابراز امیدواری کرد، حضار در جلسه به نمایندگی از طرف جامعه پناهنده و بر اساس تجربیات خود مشکلات جامعه پناهنده را به گوش مسئولین مربوطه در سازمان ملل برسانند.

در ادامه آقای فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران ضمن تشکر از حضار درجلسه، از خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان تقدیر و آن را مایه افتخار دانست.

وی در ادامه تاکید کرد: شرایط ساده نیست و باید با همفکری همه طرف ها راه حل خوبی پیدا کنیم، بر اساس رسالت کاری ما در کمیساریا حمایت خود را با همکاری اداره کل اتباع از افراد آسیب پذیر ادامه می دهیم و انتظار داریم در این امر ما رایاری نمائید.

در ادامه جلسه هریک از نمایندگان موارد و مشکلات مربوط به حوزه فعالیت خود را مطرح نمود که اهم آن به قرار زیر است:

- تاثیر گذاری تحریم های ظالمانه دولت های استکباری بر معیشت پناهندگان در ایران که این امر موجب فروش اموال و مهاجرت آنان به کشور های غربی شده است و در عین حال به دلایل ناامنی به وطن خود افغانستان نیز نمی توانند برگردند.

- هزینه درمان به واسطه تحریم ها چندین برابر شده و از عهده خانواده های پناهنده خارج شده و از طرفی پوشش محدود بیمه سلامت برای اقشار آسیب پذیر پناهنده جوابگوی جمعیت زیاد قشر آسیب پذیر نمی باشد و پناهندگان اغلب به دلیل نداشتن بیمه و هزینه درمان در بیمارستان ها دچار مشکل می شوند و خدمات بیمه سلامت نیز فقط محدود به بیمارستان های دولتی است و حتی موسسات مردم نهاد و خیریه ها نیز متاثر از تحریم ها و محدودیت منابع مالی، توانایی کمک در خور توجهی در این خصوص ندارند.

- جامعه پناهندگان انتظار کمک و یاری بیشتر از سوی مجامع بین المللی دارند و بجای کمک به پناهندگان و آوارگان در کمپ های اروپا، در همین ایران به آنها کمک شود تا اصلاً به فکر مهاجرت نباشند.

- اعطای وام به افراد کارآفرین جهت توسعه کسب و کار و جذب نیرو از جامعه پناهنده

- با توجه به نیاز مبرم دولت افغانستان به افراد تحصیلکرده جهت مشارکت در آبادی و امنیت کشور، تسهیلاتی برای دانشجویان فراهم گردد تا به دلیل مخارج سنگین مجبور به ترک تحصیل و یا توقف در مقطع کارشناسی نباشند و در کل خدمات آموزشی مرتبط با نیازهای افغانستان باشد.

- خدماتی که در حوزه آموزش فنی و حرفه ای انجام گرفته به گونه ای هدفمند گردد که منجر به کسب درآمد و بهبود معیشت برای اقشار پناهنده گردد. و در آن به زنان سرپرست خانوار توجه ویژه ای گردد.

- در مورد توانبخشی به اقشار دارای معلولیت جسمی، ذهنی و حرکتی، تفاهم نامه به نحوی تنظیم گردد که خدمات مقطعی نباشد و با توجه به نیاز توانخواهان به ادامه درمان در طول سال این خدمات ادامه دار باشد.

- حمایت بیشتر از تسهیلگرانی که از خود جامعه پناهنده هستند و برای آموزش در همه زمینه ها بخصوص فرهنگی، بهداشتی، روانشناسی، توانبخشی و... به جامعه پناهنده اعلام آمادگی می کنند.

در ادامه آقای فریسن ضمن تشکر از بیان مشکلات و موانع افزود: جمع بندی خوبی از موضوع انجام شد و موارد خوبی به صورت صریح از طرف شما ارائه گردید که به ما در حل مشکلات کمک خواهد کرد و قطعا در جلساتی که در آینده درباره این موضوعات خواهیم داشت آن را مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

در پایان آقای سلیمانی با تشکر از حاضرین ابراز امیدواری کرد: موارد مطرح شده زمینه ساز فعالیت بیشتر اداره کل امور اتباع و کمیساریا گردد و افزود امیدواریم امنیت در کشور برادر ما افغانستان برقرار گردد و زمینه بازگشت همه پناهندگان به وطن خود فراهم و از ظرفیت آموزشی، مهارتی و..... که در جمهوری اسلامی ایران بهره برده اند در کشور خود استفاده نمایند.

 

روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

استانداری اصفهان

تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal