۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1398/04/29 پیام آقای دکتر مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز جهانی پناهنده
پیام آقای دکتر مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز جهانی پناهنده جنگ و درگیری های داخلی و خارجی در سراسر جهان باعث شده است که بسیاری از مردم، خانه های خود را ترک کنند و به سرزمین های دیگر پناه ببرند. روز پناهنده علاوه بر اینکه به جهانیان یاداوری می کند پناهندگان با چه رنج ها و مشکلاتی مواجه هستند، فرصتی است برای کشور میزبان تا همه ساله با بررسی وضعیت پناهندگان، به اصلاحاتی در قوانین خود و بهبود زیرساخت های آموزشی، فرهنگی و معیشتی پناهندگان بپردازد.

باسمه تعالی

 

پیام آقای دکتر مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز جهانی پناهنده:

 

جنگ و درگیری های داخلی و خارجی در سراسر جهان باعث شده است که بسیاری از مردم، خانه های خود را ترک کنند و به سرزمین های دیگر پناه ببرند.

روز پناهنده علاوه بر اینکه به جهانیان یادآوری می کند پناهندگان با چه رنج ها و مشکلاتی مواجه هستند، فرصتی است برای کشور میزبان تا همه ساله با بررسی وضعیت پناهندگان، به اصلاحاتی در قوانین خود و بهبود زیرساخت های آموزشی، فرهنگی و معیشتی پناهندگان بپردازد.

طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر، هر کس حق دارد در برابر تعقیب، شکنجه و آزار، پناهگاهی جستجو و در کشورهای دیگر پناه اختیار کند. بنابراین نهادهای بین المللی و دولت ها موظف اند، راهکارهای صلح پایدار بین طرفین درگیر را جستجو و شرایط مساعد انسانی را برای پناهندگان و آوارگان جنگ و خشونت در سراسر جهان به وجود آورند.

منطقه اکو با جمعیتی بیش از 440 میلیون نفر، منطقه ای با فرهنگ و تمدنی چندهزار ساله است که بیشترین اشتراکات فرهنگی، زبانی و دینی در آن حاکم است. چنین اشتراکاتی باعث به وجود آمدن میراث فرهنگی مشترک شده است. طبیعتا برای حفاظت از چنین میراث مشترکی، صلح پایدار و دوری از نزاع و درگیری لازم است.

لذا به عنوان حافظ این میراث غنی فرهنگی، معتقدیم که جوامع امروزی بیش از هر زمان دیگری به صلح و روابط عاطفی و انسانی نیازمند است. در موسسه فرهنگی اکو بر این باوریم که جشنواره ها و گفتمان های فرهنگی باعث شناخت یکدیگر و هم پذیری بیشتر می شود. لذا در جهت گسترش صلح پایدار بین ملت های منطقه همواره از برنامه هایی در این راستا حمایت کرده ایم.

مهاجرین افغانستانی در ایران توانمندی های بسیاری در عرصه های مختلف دارند و توانستند این توانمندی ها را در طول چند دهه زندگی در ایران نشان دهند. ضمن آرزوی برقراری صلح پایدار در کشور برادر و همسایه ، اعلام می دارم این موسسه آماده هر نوع همکاری در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی با هدف نشان دادن توانمندی های مهاجرین افغان در ایران و گفتمان های صلح آمیز می باشد.

 
با مراجعه به این لینک می توانید متن نامه آقای دکتر مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز جهانی پناهنده را مشاهده فرمایید.
تعداد بازدید: 107
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal