۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
1395/10/02 سفر معاون نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به استان اصفهان
سفر معاون نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به استان اصفهان

آقای یوشیمی سایتا معاون نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ضمن سفر به استان اصفهان و بازدید از مراحل ساخت مدرسه 12 کلاسه در ناحیه 5 اصفهان و مرکز بهداشت در شهرستان خمینی شهر از پروژه­های مشترک جمهوری اسلامی ایران و کمیساریا، با تعدادی از ذینفعان طرح CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه برای افراد آسیب پذیر و معلول پناهنده) ملاقات نمود و از مراحل صدور دفترچه بیمه سلامت پناهندگان در دفاتر پیشخوان سلامت آگاهی یافت. وی همچنین از روند آموزش مهارتی در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه­ای استان بازدید نمود.

آقای سایتا همچنین با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان ملاقات نمود. در این دیدار آقای سلیمانی اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات رسانی به پناهندگان و مهاجرین خارجی در حوزه اقامت، آموزش، بهداشت، درمان، اشتغال و آموزش­های مهارتی و حمایت از اقشار آسیب پذیر را تشریح کرد و تصریح نمود که جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه­های اعتقادی و دینی خود تلاش نموده که خدمات مناسب به پناهندگان و مهاجرین خارجی ارائه دهد و در این راستا ضرورت دارد سازمان­های بین المللی نیز در تأمین اعتبارات لازم برای خدمت رسانی به این افراد مشارکت مناسب­تری داشته باشند.

معاون نمایندگی کمیساریا نیز ضمن تشکر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمت رسانی به پناهندگان و با اشاره به تجربیات خود در این زمینه در سایر کشورها از خدمات جمهوری اسلامی به پناهندگان به عنوان یک نمونه و مدل یاد کرد و اعلام نمود میزبانی جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست.

وی افزود در بازدید از ساخت مدرسه و مرکز بهداشت تحت تأثیر کیفیت ساخت مناسب مکان های مذکور قرار گرفته است و ادامه داد مشارکت خیرین در تکمیل این پروژه ها در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

آقای سایتا با اشاره به مدت کوتاه حضور خود در جمهوری اسلامی گفت آنچه که در گزارش ها در مدت حضور در ایران بر روی کاغذ خوانده بودم در مقیاس وسیع تر در بازدید میدانی مشاهده کردم و اختصاص دفترچه بیمه سلامت برای پناهندگان در ایران یک اقدام منحصر به فرد می­باشد.

ایشان افزود در ماه آینده میلادی با حضور نمایندگان کمیساریا در ایران و پاکستان در دفتر کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ژنو در خصوص استراتژی آینده کمیساریا در خصوص پناهندگان افغانستانی تبادل نظر خواهد شد.

معاون نمایندگی کمیساریا در ایران تأکید کرد که مشکلات اتباع افغانستانی ابتدا باید در داخل کشورشان حل و فصل شود تا مجبور به مهاجرت به سایر کشورها نباشند و موج مهاجرت چند سال اخیر از کشور های بحران­زده باعث شده که موضوع پاسخگویی جامع به موضوع پناهندگان در دستور کار سازمان­های بین المللی و بسیاری از کشورها قرار گیرد.

مشروح خبر در:  atba.ostan-es.ir

روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان
تعداد بازدید: 183
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal