۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
صفحه اصلی
1395/07/13 بیمه سلامت پناهندگان
بیمه سلامت پناهندگان ثبت نام بیمه سلامت پناهندگان در دفاتر پیشخوان خدمات دولت طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت آغاز شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان گفت: با توجه به توافقنامه مشترک فی مابین اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی وزارت کشور با سازمان بیمه سلامت ایران و دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران ثبت نام اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش و هویت برای استفاده از خدمات بیمه سلامت آغاز شد.

آقای سلیمانی افزود: اتباع افغانستانی وعراقی بایستی با در دست داشتن کارت آمایش و هویت معتبر خود و یک قطعه عکس 4×3 برای ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت تا پایان مهرماه جاری به دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت  مراجعه نمایند.

ایشان ضمن تشریح روند ثبت نام و بسته خدمتی پیش بینی شده ادامه دادند: براساس این توافق اتباع مشمول طرح در 3 گروه 1-بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام اس)، 2-خانوار پناهندگان آسیب پذیر(خانوار دارای بیمار صعب العلاج، معلول جسمی، حرکتی یا ذهنی، مددجوی بی سرپرست و ...) به همراه اعضای خانواده بیماران خاص و 3-سایر پناهندگان تقسیم شده اند که برای تمامی آنان دفترچه بیمه سلامت صادر و از کلیه خدمات بستری و پاراکیلینیکی (ویزیت دکتر، دارو، آزمایش و رادیولوژی) مانند اتباع ایرانی برخوردار خواهند شد. اسامی این افراد با توجه به مدارکی که قبلاً به اداره کل امور اتباع استانداری ارائه داده اند به بیمه سلامت ارسال و در سامانه بیمه بارگذاری شده و نیازی به مراجعه مجدد وجود ندارد.

براساس اعلام آقای سلیمانی است گروه اول و دوم مشمول طرح، تنها مبلغ 4 هزار و پانصد تومان بابت هزینه اداری و چاپ دفترچه بیمه پرداخت خواهند کرد و گروه سوم به عنوان هزینه دفترچه و حق بیمه 5 ماهه به ازای هر نفر بایستی مبلغ 194 هزار تومان پرداخت نمایند همچنین خدمات درمانی به بیماران خاص دارای دفترچه به صورت رایگان ارائه می شود و گروه دوم وسوم مانند اتباع ایرانی صرفاً هزینه فرانشیز (10 درصد برای بستری و 30 درصد برای خدمات پاراکیلینیکی) پرداخت خواهند نمود.

 

ایشان تأکید کردند: خدمات مذکور تنها در مراکز بهداشتی، درمانی و پاراکیلینیکی تحت پوشش و طرف قرارداد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده می شود و شامل مراکز درمانی بخش خصوصی نمی شود و مدت استفاده از این خدمات برای اتباع خارجی 5 ماه پیش بینی شده و برای استفاده از خدمات بیمه کلیه اعضای خانوار باید بیمه شوند.

 

 

آقای سلیمانی در پایان اعلام کرد با توجه به فرصت کوتاه پیش بینی شده، ضرورت دارد متقاضیان سریعاً به 33 دفتر پیشخوان ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت در شهرستان های آران وبیدگل، اصفهان، برخوار، تیران وکرون، خمینی شهر، شاهین شهرومیمه، شهرضا، فلاورجان، کاشان، لنجان، مبارکه و نجف آباد  مراجعه نمایند. (مشخصات دفاتر پیشخوان ارائه دهنده خدمات مذکور در قسمت «اطلاعیه ها» سایت مندرج می باشد)

 


تعداد بازدید: 164
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal