فرمانداری مبارکه
خانه
معرفي
بخش مركزي با وسعت تقريبي 750 كيلو متر مربع داراي 3 دهستان و8 روستا كه داراي 7 دهياري مصوب دائر و 1 دهياري دائر غير مصوب و 4 شهر وشهر جديد مجلسي جمعيتي بالغ بر /000/110 نفر را در خود جاي داده است .

مجتمع عظيم فولاد مباركه، معدن سنگ آهك، حوض ماهي، سدهاي آبگير فولاد و سد انحرافي نكو آباد، سيمان سپاهان و پايانه حمل و نقل ايثارگران و دهها كارخانه كوچك و بزرگ در اين بخش واقع شده اند.

عمده مردم شهرها و روستاهاي در بخش كشاورزي و بخشي هم در صنايع و كارخانجات منطقه مشغول مي باشند . اين بخش از شمال به بخش گركن جنوبي و پيربكران فلاورجان و از جنوب به بخش مركزي بروجن از چهار محال وبختياري و از غرب به بخش مركزي لنجان و از شرق به بخش مركزي دهاقان محدود مي شود.

اين بخش شامل بيش از پانصد شهيد صدها جانباز و ايثارگر مي باشد كه اين خود مبين علاقه و در صحنه بودن مردم اين بخش را بيش از هر چيز نشان مي دهد .

راه اندازي دهياريها گامي مؤثر در تقويت دموكراسي و آبادي روستاها و تمركز زدايي از ديگر اقدامات خوب دولت در سطح روستاهاي شهرستان مي باشد .

همه روستاها و شهرهاي بخش داراي آب آشاميدني،برق، گاز شهري ، تلفن خودكار، سايت BTS و جاده آسفالته مي باشند و سه دفتر ICT روستايي در بخش داير مي باشند. همچنين زباله همه روستاها و شهرها به شكل صحيح جمع آوري و دفع مي شود .
تاریخ به روز رسانی: 1393/10/24
تعداد بازدید: 9262
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal